Założyłem tego bloga, ponieważ wierzę, że dobrze przygotowane pisma procesowe przynoszą korzyści wszystkim uczestnikom sporów sądowych. Łatwiejsza i szybsza komunikacja poprawia relacje z klientami, sędziami, a nawet przeciwnikami procesowymi.

W chwili, gdy piszę te słowa, nikt w Polsce nie uczy legal writingu. Postanowiłem więc zająć się tym osobiście. W wydanej przez C.H. Beck książce Pisma procesowe z zakresu prawa karnego wykonawczego mojego autorstwa cała pierwsza część jest poświęcona właśnie legal writingowi.

Od 2013 roku, gdy zaczynałem pracę w kancelarii adwokackiej, napisałem prawie 3 000 szeroko rozumianych pism procesowych. Dzięki temu wypracowałem zasady tworzenia skutecznych dokumentów, które następnie zweryfikowałem i wsparłem dorobkiem anglosaskich nauczycieli legal writingu – dziennikarzy, prawników i językoznawców.

Dodatkowo, przez niemal piętnaście lat mojej działalności internetowej napisałem prawie 1 000 tekstów publicystycznych. Zajmowałem się literaturą, muzyką, grami komputerowymi i szeroko rozumianą kulturą azjatycką. Moje recenzje i felietony były publikowane na łamach portali i drukowane w papierowych czasopismach, a teksty z pogranicza prawa autorskiego i gier wideo można znaleźć na stronie Gry-Online.pl.

Wybrałem zawód adwokata, ponieważ lubię rozwiązywać problemy i edukować innych w dziedzinach, na których się znam. Dlatego od lat prowadzę bloga Lex Manual, na którym umieszczam materiały do nauki prawa.

Liczę na to, że dzięki moim tekstom poziom dokumentów prawniczych w Polsce się podniesie. Wszyscy na tym zyskamy!